Коли потрібно видавати чек,
а коли ні?

nominated-cash-register

За яких умов покупець отримає чек. Якщо покупець розраховується готівкою на касі або банківською карткою через термінал, то він повинен отримати фіскальний чек, на якому буде дата, вартість покупки, а також найменування підприємця і адреса. До речі, перевірити чек на справжність можна за допомогою державного онлайн-сервісу. Тому, якщо покупець розраховується в супермаркеті або іншому фізичному магазині, то йому повинні видати чек. Складніше з інтернет-магазинами. Там все залежить від умов оплати.

Ви отримаєте фіскальний чек, якщо: Інтернет-магазин має точку відділу, в якій ви можете оплатити товар/послугу готівкою або через термінал. Кур’єр доставив товар і прийняв від вас оплату. Для цього він повинен мати портативний касовий апарат або фіскальний реєстратор. Однак, якщо ви заплатили за товар або послугу за допомогою таких інструментів, чек від продавця вам не видаватимуть. Це буде вважатися банківською операцією: Сервіси переказу коштів і платіжні системи (LiqPay, Portmone, EasyPay, PayPong, Ipay.ua, City24); Онлайн-банкінг (Приват24, Ощад24, монобанк тощо).

Що робити, якщо вам не видають чек. Іноді покупцям відмовляються видавати чек або видають його з порушеннями. В такому випадку можна звертатися до Державної податкової служби України: за телефоном: 0800 501 007; або написати скаргу за адресою: idd@tax.gov.ua.

Зараз РРО обов’язково застосовують при продажу: побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту; ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, каменів тощо; лікарських засобів, виробів медичного призначення та при наданні платних послуг у сфері охорони здоров’я.

(Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/news-14-delovye-novosti-36-kak-nuzhno-rasschitatsya-chtoby-vam-vydali-chek-novye-pravila-2021)

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *